Fantastika: “Rīgas Zeļļi” debijas sezonā iekļūst LBL finālā!

Reading time5 min

Šajā sezonā debitante “Rīgas Zeļļi” ar savu sniegumu basketbola laukumā un aktivitātēm ārpus tā pārsteigusi nevienu vien cilvēku, un aizvadītajā nedēļas nogalē komanda veica vēl vienu vēsturisku ierakstu, izcīnot vietu LBL finālā! Pirmo reizi 14 gadu laikā par Latvijas meistarsacīkšu zelta medaļām cīnīsies divas Rīgas komandas – “VEF Rīga” un “Rīgas Zeļļi”.

Rezultatīvs basketbols un atspēlēšanās izšķirošajos mačos

Ņemot vērā, ka regulāro sezonu Latvijas-Igaunijas līgā “Rīgas Zeļļi” pabeidza kā 3. labākā Latvijas komanda, LBL izslēgšanas turnīrs bija jāuzsāk no ceturtdaļfināla. Pirmajā kārtā bija jātiekas ar “Valmiera GLASS/VIA”, kas sezonas pirmajā pusē demonstrēja ne pārāk pārliecinošu sniegumu, tomēr ar Nikolaja Mazura stāšanos galvenā trenera amatā komandas spēle krietni uzlabojās.

Savā laukumā Zeļļi spēlēja pārliecinoši, tomēr grūtības sagādāja mači Valmierā. Ceturtdaļfināla 2. duelī rīdzinieki pēdējā minūtē veica iespaidīgu atspēlēšanos, tomēr piekāpās ar -1, savukārt ceturtās spēles puslaikā “Rīgas Zeļļi” atradās iedzinējos ar -7. Otrajā puslaikā izdevās lauzt spēles gaitu, valmierieši tika noturēti uz 28 punktiem un panākums ļāva iekļūt pusfinālā, kur sagaidīja tikšanās ar desmitkārtējo Latvijas čempioni BK “Ventspils”.

Trīs no četrām pusfināla spēlēm bija ļoti rezultatīvas. “Rīgas Zeļļi” līdz pat sērijai ar BK “Ventspils” ne reizi nespēja sasniegt 100 gūto punktu robežu, taču pusfinālā Zeļļi to izdarīja abās izbraukuma spēlēs, kamēr pirmajā mājas mačā piedzīvota neveiksme ar -21. Latvijas svētku dienā 4. maijā rīdzinieki varēja iekļūt finālā, taču pēc aizvadītām 20 minūtēm uz tablo bija desmit punktu deficīts. Līdzīgi kā sērijas noslēgumā pret Valmieru, “Rīgas Zeļļi” ar labu sniegumu aizsardzībā deldēja deficītu un pašā galotnē izcīnīja 3. uzvaru un nodrošināja vietu finālā!

Septiņās no astoņām izslēgšanas spēlēm “Rīgas Zeļļi” guva vismaz 80 punktus, turklāt pusē spēļu gūti arī vismaz 90. Rezultatīvākais Zellis bijis kanādietis Aizeja Osborns, kurš vidēji gūst 16,3 punktus un izcīna 5,5 atlēkušās bumbas, kamēr austrālieša Džordana Hantera kontā 15,9 punkti un 7,8 atlēkušās bumbas.

Finālā pretī cietais rieksts – “VEF Rīga”

Pirmo reizi kopš 2010. gada par LBL zelta medaļām cīnīsies divas Rīgas komandas. Šosezon VEF un Zeļļi savā starpā tikušies piecas reizes. Lai gan pirmajā vēsturiskajā tikšanās reizē uzvaras laurus plūca “Rīgas Zeļļi”, nākamajos četros dueļos pārāka bija “VEF Rīga”, ieskaitot Latvijas kausa finālu.

Marta beigās un aprīļa sākumā komandas savā starpā cīnījās par vietu Latvijas-Igaunijas līgas pusfinālā. VEF uzvarēja ar 15 un septiņiem punktiem, taču abi mači bija ļoti sīvi un “VEF Rīga” izšķirošo pārsvaru ieguva vien pašā galotnē. Nevar aizmirst arī par konfliktsituāciju pirmās spēles izskaņā, kad mača noslēdzošās sekundes ieilga uz vairākām minūtēm.

“VEF Rīga” kopš tā laika izcīnīja apvienotās līgas bronzas medaļas, bet LBL pusfinālā pārliecinoši ar 3-0 pieveica BK “Liepāja”. Vefiešu ierindā atgriezies kapteinis Dairis Bertāns, savukārt amerikānis Džaizeks Lotijs atkopies no savainojuma, ko ieguva 1. aprīļa spēlē pret Zeļļiem.

Ko gaidāmajā finālsērijā prognozē “Betsafe” bukmeikeri? “VEF Rīga” var ieiet vēstures grāmatās kā tituliem bagātākā LBL komanda, un eksperti uzskata, ka tas notiks, piedāvājot koeficientu 1.05, kamēr “Rīgas Zeļļi” izredzes uz vēsturiskajām zelta medaļām novērtētas ar koeficientu 11.00. Jau iekļūšana finālā ir milzīgs panākums rozā Zeļļiem, turklāt šajā sērijā komanda nevar neko zaudēt, ko nevar teikt par “VEF Rīga”.