PČ ceturtdaļfināli: Kanādai iespēja spēlēt pret krieviem saglābt visu savu turnīru

Ceturtdien, trešajā jūnijā, Rīgā tiks aizvadītas ceturtdaļfināla spēles pasaules čempionātā hokejā. Maču sākumi paredzēti 16:15 un pēc tam 20:15 vakarā. Trijos dueļos bukmeikeri atzīmējuši izteiktu favorīti, kamēr par vislīdzvērtīgāko tiek uzskatīts Somijas un Čehijas pāris. Galvenās favorītes statuss joprojām pieder Krievijas olimpiskās komitejas komandai jeb ROC.

Latvijas hokeja izlasei rūgtā spēlē pret Vāciju nācās piekāpties ar 1:2, kas nozīmēja Latvijas palikšanu tikai sestajā vietā savā apakšgrupā un 11. vietā pasaules čempionātā. Galvenais treneris Bobs Hārtlijs pēc tam varēja muti sausu izrunāt par to, cik ticama viņam likās Latvijas iekļūšana pusfinālā, fakts ir tāds, ka Latvija netika pat ceturtdaļfinālā.

Šis čempionāts tika raksturots kā negaidīto pavērsienu čempionāts, kas izlašu sastāvu un līdzjutēju iztrūkuma dēļ bija izvērties visnotaļ blāvs, taču vismaz sarūpēja vairākus negaidītus pavērsienus atsevišķās spēlēs. To vidū bija arī Latvijas uzvara pār Kanādu, Kazahstānas pārsteidzošie panākumi, tāpat ļoti grūti favorītiem gāja A apakšgrupā, pie punktiem tika Lielbritānija, kuras rindās turklāt bija grupu turnīra labākais vārtu guvējs, ko pilnīgi noteikti pirms PČ turnīra prognozēt nevarēja neviens.

Taču, kad jāsavelk atskaite kopā, jāsecina, ka vienīgais lielais negaidītais notikums sanākusi Zviedrijas neiekļūšana ceturtdaļfinālā. Zviedrijai šis čempionāts ir izgāšanās, par to šaubu nav, taču visas pārējās valstis, kurām ceturtdaļfinālā it kā bija jābūt, tās tur arī ir, kamēr no valstīm, kurām ceturtdaļfinālā it kā nevajadzēja būt, nevienas arī nav.

Čempionāta gaitā pamatīgi grozījās bukmeikeru prognozes par vairāku izlašu iespējām iegūt čempiones titulu. Galvenā favorīte palika nemainīga, un uz Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) komandas triumfu pieejams koeficients 3.00, kamēr par tās lielāko konkurenti tiek uzskatīta ASV (5.50). Tālāk seko Somija un Čehija, kamēr Kanādas zelta medaļu koeficients noslīdējis līdz 10.00. Var gan argumentēt, ka čempionāta sākumā Kanāda vēl tikai ieskrējās un tagad ir pavisam cita komanda nekā sev nelaimīgajā mačā pret Latviju.

Principā Kanādai mačs pret Latviju tā arī nebūs nekāds rādītājs, bet viss izšķirsies ceturtdienas spēlē pret krieviem. Ja Kanāda uzvarēs, tad visas neveiksmes grupu turnīrā uzreiz būs aizmirstas. Ja Kanāda zaudēs, nu, tad arī iepriekšējie zaudējumi tiks cilāti pa labi un pa kreisi. Bukmeikeri krievus atzīmē kā ceturtdaļfināla favorītus, taču ne milzīgus. Kanādas uzvara pamatlaikā saņēmusi koeficientu 3.75, kamēr Krievijas tikšana pusfinālā (jebkādā veidā, ieskaitot arī bullīšus) ir ar koeficientu 1.48.

Taču jau šobrīd skaidrs, ka pusfinālā iekļūs Šveice vai Vācija. Šīs divas valstis sacentīsies savstarpējā mačā, kurā favorītes loma tiek piedēvēta Šveicei. Tās uzvara pamatlaikā novērtēta ar koeficientu 1.61, kamēr Vācijas tikšana pusfinālā atzīmēta ar koeficientu 3.25. Vācijai ceļš uz iekļūšanu izslēgšanas turnīrā bija nedaudz sarežģītāks, taču arī tika sagaidīti papildinājumi no NHL Dominika Kahūna personā. Spēlē pret Latviju vācieši ātri izvirzījās vadībā un pamatlaika beigās spēja nosargāt uzvaru.

B apakšgrupas uzvarētāja ASV, kas sakrāja 18 punktus no 21 iespējamā, savā duelī par pusfinālu tiksies pret Slovākiju. Jau pirms čempionāta tika atgādināts, cik sen ASV izlase nav spēlējusi pasaules čempionāta finālā (kopš 1960. gada), un šis turnīrs pierādījis sevi kā lielisku iespēju amerikāņiem, kuri arī no ne tiem zināmākajiem NHL spēlētājiem izskatās pratuši izveidot spēcīgu komandu. Tiesa, tāpat kā Kanādas gadījumā, arī ASV sakarā viss tiks vērtēts caur ceturtdaļfināla prizmu, un zaudējuma gadījumā viss grupu turnīrā paveiktais būs bez pievienotās vērtības.

Kā vislīdzvērtīgāko ceturtdaļfināla pāri bukmeikeri izceļ Somijas un Čehijas tikšanos. Nelielas favorītes lomā ir čehi (uzvaras koeficients 1.86, kamēr somiem – 1.88), lai gan savā apakšgrupā augstāku vietu ieņēma Somijas izlase. Somi grupu turnīrā tā arī nezaudēja pamatlaikā nevienā spēlē un vispār vienīgo zaudējumu piedzīvoja pret Kazahstānas izlasi. Tāpat jāatzīmē, ka Somija ne reizi neielaida vairāk nekā divus vārtus vienā spēlē.