Apkaunojošākie zaudējumi futbola vēsturē

Nesenajās UEFA Nāciju līgas spēlēs tika fiksēti daži ļoti lieli rezultāti – gan Latvija Andorai, gan arī Serbija Krievijai iesita piecus vārtus, Beļģijas un Dānijas cīņā fiksēti seši gūti vārti – 4:2, bet, iespējams, apkaunojošāko brīdī savā jaunāko laiku vēsturē piedzīvoja Vācijas izlase. Savā optimālajā sastāvā ar tādām zvaigznēm kā Timo Verners, Lerojs Sanē un Seržs Gnarbijs uzbrukumā, tika piedzīvota sagrāve ar 0:6 pret Spānijas vienību. Apskatīsim, kādi vēl lieli zaudējumi piedzīvoti oficiālajos mačos.

1. Dienvidslāvija – Fēru salas

Ceļā uz EURO 1992 Dienvdislāvijas izlase izskatījās ļoti pārliecinoši, ko pierādīja 7:0 uzvara par komandu, kuru Latvijas izlases fani pēdējos gados iepazinuši ļoti labi – Fēru salām. Astoņās kvalifikācijas spēlēs viņi guva 24 vārtus (no tiem desmit Darko Pančeva kontā) un tikai četrus ielaida, taču Balkānu konflikta dēļ FIFA liedza Dienvidslāvijas komandai piedalīties Eiropas čempionātā.

2. Portugāle – Ziemeļkoreja

2010. gadā FIFA Pasaules kauss futbolā pirmo reizi norisinās Āfrikas kontinentā. Uz šīm sacensībām otro reizi vēsturē kvalificējās arī Ziemeļkoreja. Lai gan pirmajā spēlē pret apakšgrupas favorīti Brazīliju tika nospēlēts ļoti cienījami – zaudējums ar 1:2, nākamās spēles pretinieki, Portugāles izlase nežēloja komandu, kas tajā brīdī FIFA rangā atradās 105. vietā. Keiptaunas stadionā 63 tūkstošu cilvēku klātbūtnē pēc 90 minūtēm tika fiksēts graujošais 7:0 rezultāts

3. Vācija – Saūda Arābija

Pirmā lielākā uzvara “vācu mašinērijai” Pasaules kausa tika piedzīvota 2002. gada Pasaules kausā, kad turnīrs pirmo reizi norisinājās Āzijas valstīs. To uzņēma Japāna un Dienvidkoreja, kurā tika piedzīvota viena no lielākajām sagrāvēm Pasaules kausu vēsturē – Vācija otrajā apakšgrupas spēlē ar 8:0 iznīcināja Saūda Arābiju. Tajā gadā šī komanda tika finālā, kur gan ar 0:2 piekāpās zvaigžņotajai Brazīlijas izlasei.

4. Spānija – Austrija

90. gados Austrijas futbola komanda ne tuvu nebija tā komanda, kas tā ir šobrīd, jo vēl ne reizi nebija kvalificējusies Eiropas čempionātam futbolā. Lai gan EURO 2000 kvalifikācijā viņi bija tuvu iekļūšanai pamatturnīrā, viens no iemesliem, kāpēc tas nenotika, bija smagais zaudējums ar 0:9 grupas favorītiem spāņiem.

5. Vācija – Sanmarīno

Kurš gan neatceras to spēli, kad Vācija kvalifikācijā uz 2008. gada Eiropas čempionāta finālturnīru iesita futbola pasaules pastarītei Sanmarīno izlasei 13 vārtus. Poļu izcelsmes vācietis Lukašs Podoļskis guva četrus no tiem.

6. Brazīlija – Nikaragva

Jums šķita, ka 13 vārtu guvumi vienā spēlē ir daudz? 1975. “Pan American” turnīra ietvaros Meksikā, Brazīlijas izlase Nikaragvas izlases vārtos bumbu raidīja 14 reizes, no kuriem astoņi Luisa Albertu kontā.

7. ASV – Taizeme

FIFA Pasaules kausā notiek ne tikai vīriešu konkurencē, bet arī sieviešu, kuru 2019. gadā izcīnija ASV izlase. Ceļā uz to pasaules spēcīgākā komanda iesita 14 vārtus Āzijas komandai Taizemei. Pēc spēles amerikānietes tika kritizētas par ņirgāšanos pret pretiniecēm, jo katrs vārtu guvums tika atzīmēts ar īpašu sajūsmu.

8. Spānija – Nīderlande

2014. gada Pasaules kausā varējām būt liecinieki divām spēlēm, kur lielas komandas savā starpā viena otru pazemo. Pirmā no tādām bija Spānijas pirmais mačs apakšgrupā, kurā tika piedzīvots zaudējums ar 1:5 pret Nīderlandi. Tas bija tikai likstu sākums spāņiem šajā turnīrā, jo nākamajā mačā netika gūti vārti pret Čīles valstsvienību, galarezultātā vēl viena sakāve, šoreiz ar 0:2 un cerības uz iekļūšanu nākamajā kārtā zudušas.

9. Austrālija – Amerikāņu Samoa

Lielākais rezultāts internacionālā futbola spēlē fiksēts starp Austrālijas un Amerikāņu Samoa vienībām. Austrāļi kvalifikācijā uz 2002. gada Pasaules kausu pretinieku vārtos raidīja 31 precīzu sitienu, kas FIFA organizācijai lika pārskatīt izspēles kārtību Okeānijas zonas priekšsacīkstēm.

10. Brazīlija – Vācija

2014. gadā tika piedzīvots Pasaules kausa vēsturē apkaunojošākais zaudējums pusfinālā un, iespējams, vispār tik nozīmīgā futbola spēlē. Vācija mājiniekiem brazīļiem pārbrauca pāri jau pirmajās 30 minūtēs, kad uz tablo rezultāts vēstīja 5:0. Otrajā puslaikā vācieši bija precīzi vēl divas reizes, bet brazīļi 89. minūtē guva goda vārtus. Fināla rezultāts – 7:1.